Forum Wszystko o wszystkim i jeszcze więcej Strona Główna Wszystko o wszystkim i jeszcze więcej
Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego! Amatorzy zbudowali arkę, a profesjonaliści Titanica!
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O CZYM POWINIEN WIEDZIEC KAZDY KATOLIK *

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wszystko o wszystkim i jeszcze więcej Strona Główna -> O tym się mówi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cleopatra
Zasłużony weteranDołączył: 22 Lip 2005
Posty: 4689
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Alex.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 16:54, 23 Gru 2009    Temat postu: O CZYM POWINIEN WIEDZIEC KAZDY KATOLIK *

Zdaje sobie sprawe, ze wywolam burze, a co za tym idzie, beda i tacy, ktorzy posadza mnie o przynaleznosc do anty- chrzescijanskiej sekty. Zatem oswiadczam, ze NIE NALEZE DO ZADNEJ SEKTY, a zebrane materialy sa udokumentowanymi faktami, ktore mozna sprawdzic.


KIEDY NAPRAWDĘ NARODZIŁ SIĘ JEZUS CHRYSTUS?

Przecież to oczywiste, miliony ludzi na całym świecie świętują narodzenie Chrystusa - Boże Narodzenie - 25 grudnia. Czy jednak jest to właściwe? Czy Chrystus naprawdę narodził się 25 grudnia?
Bądź przygotowany na to, że fakty, które zostaną Ci tutaj przedstawione zaszokują Ciebie.
Drogi czytelniku zapraszamy Ciebie do studium opartego na Biblii dzięki któremu odkryjesz prawdę - szokującą prawdę - o tym kiedy naprawdę narodził się Jezus Chrystus.

JEZUS NIE URODZIŁ SIĘ W GRUDNIU!

To twierdzenie jest na pewno szokujące, ale prawdziwe. Czy to jednak możliwe, aby miliony szczerych ludzi świętujących narodziny Chrystusa 25 grudnia było w błędzie? Sam zobacz!
Zwróć uwagę na jasne stwierdzenie znajdujące się w Twojej Biblii: w dniu narodzin Chrystusa "przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą" (Łukasz 2,Cool.
Musimy pamiętać o tym, że w Izraelu od początku listopada do początku marca panuje "zima". Jest to pora deszczowa, która charakteryzuje się chłodem i opadami deszczu. "Bo oto minęła już zima, deszcz ustał i przeszedł" (Pnp 2,11).
Pasterze wtedy nie mogli przebywać na polach pilnując bydła gdyż było za zimno. Tym bardziej nie mogli tego robić nocą, gdyż temperatura spada wówczas jeszcze niżej. Czy możemy to udowodnić? Oczywiście! Otwórzmy księgę Ezdrasza rozdział 10,9.13:
"I w ciągu owych trzech dni zebrali się wszyscy mężczyźni z Judy i Beniamina w Jerozolimie dwudziestego dnia miesiąca - był to miesiąc dziewiąty; i cały lud rozsiadł się na dziedzińcu domu Bożego, drżąc z powodu sprawy i deszczów" (10,9).
Kiedy wypadał dziewiąty miesiąc? Oto przypis z BT do tego tekstu:
"Czyli Kislew = listopad/grudzień".
A więc miało to miejsce mniej więcej wtedy kiedy miał się narodzić Chrystus. Lud drżał z powodu deszczów gdyż było chłodno. Czy pasterze mogli wtedy przebywać nocą na polu? Przeczytajmy teraz wiersz 13:
"Ale lud jest liczny a pora deszczowa, tak że nie można pozostać na dworze; a sprawa ta - nie na dzień jeden ani dwa, gdyż wielu z nas w tej sprawie zawiniło".
Jak więc widać nie można było wówczas przebywać na dworze z powodu zimna nie mówiąc już o nocowaniu. Być może ktoś powie, że w Betlejem mogło być o tej porze cieplej. Jednak opisane powyżej wydarzenie miało miejsce w Jerozolimie, a Betlejem leży tylko 8 kilometrów od Jerozolimy. Sama więc Biblia wskazuje, że narodzenie Chrystusa nie mogło mieć miejsca w grudniu.
Oto co na ten temat pisze Werner Keller:
"W okresie świąt Bożego Narodzenia panuje w Betlejem mróz i przy temperaturze poniżej zera nie było pewnie w Ziemi Świętej bydła na pastwiskach. Fakt ten potwierdza również zawarta w Talmudzie notatka, według której w tej okolicy w marcu wypędza się bydło na pastwiska, a z początkiem listopada znów się je spędza. Przez okres niemal ośmiu miesięcy trzody pozostają na wolnym powietrzu. W okresie naszych świąt Bożego Narodzenia także i w Palestynie zwierzęta pozostają w stajni, a wraz z nimi i pasterze. Wobec tego opowiadanie w Ewangelii św. Łukasza wskazuje na narodzenie Chrystusa Pana przed nastaniem zimy, ..."
("A jednak Pismo Święte ma rację" Pax Warszawa 1959 s. 287).

KIEDY NAPRAWDĘ NARODZIŁ SIĘ JEZUS CHRYSTUS?

Jeżeli jednak Jezus nie urodził się w grudniu, to czy jest możliwe aby ustalić właściwy czas Jego narodzin? Czy jesteśmy w stanie rozwikłać ten problem?
Oto następne szokujące fakty!
Łukasz informuje nas w 1,24-38, że Maria poczęła Jezusa wówczas kiedy jej kuzynka Elżbieta była w szóstym miesiącu ciąży z Janem Chrzcicielem. Jezus więc musiał się narodzić sześć miesięcy po narodzeniu Jana Chrzciciela.
Jeżeli jest więc możliwe ustalenie czasu narodzin Jana Chrzciciela to wówczas musimy po prostu dodać sześć miesięcy i otrzymamy czas narodzin Chrystusa.
A więc, czy Biblia objawia nam czas narodzin Jana Chrzciciela?
Zwróć uwagę na następujące fakty.
Mąż Elżbiety Zachariasz był kapłanem w świątyni w Jerozolimie. Łukasz w 1,5 stwierdza, że Zachariasz był "z oddziału Abiasza". W czasach króla Dawida liczba kapłanów była tak duża, że wszystkich podzielono na 24 oddziały. Możemy o tym przeczytać w 1 Kronik 24 rozdział. Każdy oddział służył w świątyni jeden tydzień, rozpoczynając swoją służbę i kończąc w szabat (2 Kronik 23,Cool. Oddział Abiasza był ósmy z kolei. Przeczytajmy również przypis do Łk 1,5 z BT: "Kapłani byli podzieleni na 24 oddziały (zmiany), z których każdy pełnił służbę w świątyni przez tydzień. Oddział Abiasza był ósmy (Krn 24,10)".
Pierwszy oddział zaczynał służbę w pierwszym tygodniu pierwszego miesiąca hebrajskiego kalendarza. Drugi oddział służył w drugim tygodniu. W trzecim tygodniu wypadała Pascha i święto Przaśników i wówczas w świątyni służyły razem wszystkie 24 oddziały. W czwartym więc tygodniu zaczynał służbę trzeci oddział kapłanów.
Ósmy oddział Abiasza, w którym służył Zachariasz zaczynał więc służbę w dziewiątym tygodniu roku. Ale oddział Abiasza służył także w świątyni i w dziesiątym tygodniu razem z wszystkimi 24 oddziałami, gdyż wypadało w tym tygodniu święto Piędziesiątnicy.
W czasie jednego z tych dwóch tygodni - dziewiątego lub dziesiątego "kiedy w wyznaczonej dla swego oddziału kolei pełnił służbę kapłańską przed Bogiem" przyszedł anioł Gabriel do Zachariasza z niewiarygodnie radosnym poselstwem, że żona Zachariasza Elżbieta pocznie syna (Łk 1,8-20). Kiedy służba świątynna Zachariasza dobiegła końca i powrócił on do domu, jego żona Elżbieta poczęła (Łk 1,23-24). Nie wiemy jednak czy poczęcie nastąpiło dokładnie w owym dziewiątym czy dziesiątym tygodniu. Mogło ono nastąpić tydzień lub dwa tygodnie później. W każdym razie wypadało ono gdzieś w końcu czerwca lub na początku lipca.
Teraz będą nam pomocne podstawowe wiadomości z biologii i elementarne podstawy arytmetyki - głównie umiejętność dodawania.
Jeżeli do czasu poczęcia - koniec czerwca lub początek lipca - dodamy dziewięć miesięcy otrzymamy czas narodzin Jana Chrzciciela, który wypadnie w końcu marca lub na początku kwietnia. Dokładnie sześć miesięcy później - koniec września lub początek października - narodził się nasz Pan, Jezus Chrystus.
Podsumujmy to:
NARODZINY JANA CHRZCICIELA
koniec czerwca lub początek lipca + dziewięć miesięcy = koniec marca lub początek kwietnia
NARODZINY JEZUSA CHRYSTUSA
koniec marca lub początek kwietnia + sześć miesięcy = koniec września lub początek października
W końcu września lub na początku października pasterze mogli całkiem swobodnie nawet nocą przebywać na pastwiskach strzegąc bydła.
Ale czy można ustalić właściwą datę narodzin Chrystusa?
Wszystkie ważne wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa miały miejsce w czasie jakiegoś święta.
Jeżeli śmierć Chrystusa nastąpiła w dniu święta Paschy, a Jego zmartwychwstanie miało miejsce w dniu Pierwocin, natomiast zesłanie Ducha Świętego nastąpiło w święto Piędziesiątnicy to czy nie jest logiczne, że Jego narodziny miały związek z jakimś świętem?
Chrystus jak ustaliliśmy narodził się w końcu września lub początku października. Jaki wówczas był hebrajski miesiąc?
Oto przypis z Biblii Tysiąclecia do tekstu Nehemiasz 7,72:
"Siódmy - czyli Tiszri = wrzesień/październik".
Na przełomie września i października wypadał w hebrajskim kalendarzu siódmy miesiąc zwany Tiszri.
Jakie święta wypadały w siódmym miesiącu?
W tym miesiącu wypadały aż trzy szczególne okresy. Mianowicie;
1 Tiszri wypadało święto Trąbienia,
10 Tiszri wypadał Dzień Pojednania,
15-22 Tiszri wypadało święto Namiotów (zobacz Kapłańska 23,23-44).
Czy nie jest logiczne zatem, że skoro ten miesiąc był tak "naszpikowany" świętami to Chrystus narodził się w któreś z tych świąt? Dobrze, ale w które?
Apostoł św. Jan daje nam natchnioną odpowiedź, w które święto narodził się Jezus Chrystus. Oto szokujące wyznanie św. Jana:
"A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas" (Jana 1,14).
Jako "zamieszkało" przetłumaczono tutaj greckie słowo "skenoo", które oznacza:
żyć lub mieszkać pod namiotami; rozbić namiot;
(zobacz "Słownik Grecko-Polski Nowego testamentu" ks. Remigiusza Popowskiego wyd. Vocatio str 302 oraz nr.4638 Stronga).
Dlatego interlinearny przekład oddaje to w ten sposób: "I słowo ciałem stało się i rozbiło namiot wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę jako jednorodzonego od Ojca, pełen łaski i prawdy" (wydwnictwo Vocatio).
A właśnie świętem podczas którego rozbijano namioty i przez siedem dni w nich mieszkano było Święto Namiotów wypadające od 15-22 Tiszri. Apostoł Jan wskazuje więc, że Jezus Chrystus narodził się właśnie w okresie tego święta. Że tak właśnie było potwierdza zachowana u niektórych Ojców Kościoła świadomość tego. Mianowicie wiązali oni narodzenie Chrystusa właśnie ze świętem Namiotów pomimo tego, że świętowali je w 25 grudnia. Na przykład Grzegorz z Nazjanu (329-389) w kazaniu z okazji święta Narodzenia łączy święto Narodzenia z 25 grudnia ze świętem Namiotów. Pisze on:
"Tematem dzisiejszego święta (25 grudnia) jest prawdziwe święto Namiotów. Rzeczywiście, w tym święcie, ludzki namiot został zbudowany przez Tego, który włożył na siebie z naszego powodu ludzką naturę. Nasze namioty, które zostały dotknięte przez śmierć, są wzbudzone ponownie przez Tego, Który buduje nasze mieszkanie od początku. Dlatego, złączywszy nasz głos z Dawidem, zaśpiewajmy Psalm: "Błogosławiony, Który przychodzi w imię Pańskie". Jak On przybywa? Nie łodzią, ani nie wozem. Ale On wchodzi do ludzkiego życia przez niepokalaną dziewicę"
(Kazanie na Dzień Narodzenia, Patrologia Grecka 46, 1129 B-C).
Co ciekawe Psalm 118, który on cytuje jest właśnie śpiewany przez Żydów podczas obchodów święta Namiotów.
Posiadamy więc opartą na Piśmie Świętym datę narodzin naszego Pana. Dlaczego wobec tego niemal cały chrześcijański świat święci i uznaje inną datę narodzin Chrystusa?

DLACZEGO 25 GRUDNIA?

Być może niejeden spyta, dlaczego wobec tego wszyscy dzisiaj świętują narodzenie Chrystusa 25 grudnia?
Przykro o tym pisać, ale zadecydował o tym wzgląd na bardzo popularne pogańskie święto ku czci perskiego boga Mitry obchodzone właśnie tego dnia. Kościół nie mogąc sobie dać rady z tym świętem przemianował je wspaniałomyślnie na narodziny Chrystusa. Świadczy o tym fakt, że na początku przyjmowano różne daty narodzin Jezusa. Jednak w końcu wybrano 25 grudnia.
Oto co pisze katolicki historyk Daniel Rops:
"Dzień zaś narodzenia, za który dziś cała ziemia przyjmuje 25 grudnia, jest datą opartą wyłącznie na tradycji. W wieku III Klemens Aleksandryjski wyznaczył Boże Narodzenie na 19 kwietnia; czasem wysuwano także 29 maja i 28 marca, na Wschodzie przez długi czas obchodzono to święto 6 stycznia; wydaje się, że dziś przyjęta data zostaje na dobre ustalona dopiero około roku 350. Niektórzy przypuszczali, że mogła mieć jakiś związek ze świętem boga Mitry lub "Słońca niezwyciężonego", przypadającego wedle kalendarza rzymskiego w okresie przesilenia zimowego. Znamy wiele wypadków, gdy liturgia chrześcijańska wyzyskała dla swoich celów święta pogańskie"
(Dzieje Chrystusa, Daniel Rops, Pax, Warszawa 1987, str 98-99).
W katolickiej "Historii Kościoła" możemy przeczytać:
"Wspomnienie o Bożym Narodzeniu w dniu 25 grudnia pojawia się w Rzymie na jakiś czas przed rokiem 336; wydaje się, że tryumfujące chrześcijaństwo zaanektowało dla siebie, nadając mu nowe znaczenie, pogańskie święto Niezwyciężonego Słońca, którego kult cesarz Aurelian usiłował wprowadzić w roku 274 jako powszechną religię Cesarstwa"
(Historia Kościoła, Pax, Warszawa 1984, str 237).
Natomiast rzymskokatolicki ks. Mieczysław Żywczyński rozbrajająco szczerze przyznaje pisząc o kulcie boga Mitry:
"Dzień jego przyjścia na ziemię czczono 25 grudnia. Dlatego też chrześcijanie, którzy widzieli w mitraizmie śmiertelne niebezpieczeństwo, przyjęli 25 grudnia jako dzień narodzin Chrystusa" (Kościół i społeczeństwo pierwszych wieków, Pax, Warszawa 1985, str 148).
Polska historyk Maria Janczewska pisze:
"Kult Mitry przez długi czas był bardzo poważnym rywalem chrześcijaństwa w szerokim oddziaływaniu na masy ludności, obie religie miały zresztą wiele cech podobnych, a zwyciężony ostatecznie mitraizm wywarł pewien wpływ na chrześcijaństwo. Tak np. świętowana przez wyznawców Mitry data jego urodzin (25 grudnia), obchodzona jako główne święto w kulcie solarnym Słońca Niezwyciężonego, została przez chrześcijan uznana za dzień Bożego Narodzenia"
(Historia starożytnego Rzymu, PWN, Warszawa 1976, str 298).
Czy godzi się, aby zmieniać prawdziwą datę narodzin Jezusa tylko po to, aby zyskać przychylność niewierzącego świata? Gdyby Bóg tego chciał to mógł sprawić, aby Chrystus naprawdę narodził się 25 grudnia. Bóg jednak sprawił narodziny Swego Syna w innym terminie. Czy jest słuszne, aby człowiek poprawiał Boga?

CO SĄDZIĆ O RÓŻNYCH ZWYCZAJACH?

Święty Mikołaj

Wielu po prostu nie wyobraża sobie tych świąt bez tej bajkowej postaci.
Dla wielu małych dzieci, sprzedawców, kupców św. Mikołaj jest głównym bohaterem tego święta, a nie Jezus Chrystus. On zajął Jego miejsce. On króluje na witrynach sklepowych, filmach, pocztówkach i co najgorsze On, a nie Jezus Chrystus króluje w sercach i umysłach dzieci. Często rodzice mówią: "Bądź grzeczny bo Mikołaj ci nic nie przyniesie". Uczą oni tym samym swoje dzieci wyrażać wdzięczność i zaufanie nie Bogu, ale temu wymyślonemu jegomościowi. Dla niego są grzeczne i od niego, a nie od Boga oczekują zrozumienia, docenienia i zauważenia. Jemu, a nie Bogu wyrażają swoją wdzięczność. Do niego, a nie do Boga modlą się.
Ponadto przecież cała ta historia jest nieprawdziwa i wymyślona. To po prostu jedno wielkie oszustwo i kłamstwo. To perfidne wykorzystywanie naturalnego zaufania rodziców do dzieci. Co sobie pomyślą kiedy w końcu odkryją, że cała ta historia jest nieprawdziwa, że jako dzieci byli oszukiwani przez swoich rodziców, którym ufali?
Jak rodzice mogą nieustannie oszukiwać własne dzieci, a następnie oczekiwać, że będą im ufały, kiedy nastaną trudne chwile?
Pomyśl; czy godzi się, aby historia narodzenia Pana Jezusa, Który umarł za Prawdę była oparta na wierutnym kłamstwie. On przecież umarł za grzech kłamstwa, czyżby nadaremno?
Po co kłamać naszym dzieciom ucząc je historii o Mikołaju i innych zmyślonych opowieści, bajek i baśni? Po co?
O ile bardziej budującym jest opowiadanie im prawdziwej historii o narodzinach Jezusa i sprawach z Nim związanych!!!
Świąteczna Choinka
Stałym świątecznym rekwizytem jest pięknie przyozdobiona choinka, na której mrugają kolorowe lampki. Jednak co może mieć wspólnego choinka z narodzeniem Chrystusa? Ale Biblia przedstawia nam szokującą prawdę dotyczącą choinki. Oto co napisał prorok Boży Jeremiasz:

"To mówi Jahweh:
Nie przyswajajcie sobie postępowania narodów
ani nie obawiajcie się znaków niebieskich,
mimo że obawiają się ich narody.
Albowiem to, co wzbudza lęk u narodów, jest niczym,
jako że jest drewnem wyrąbanym w lesie,
obrobionym dłutem, rękami rzeźbiarza.
Zdobi się je srebrem i złotem,
umocowuje się za pomocą gwoździ i młotka,
by się nie chwiało" (Jr 10,1-4).
Mamy nie przyswajać sobie postępowania narodów takich jak np, przyozdabianie różnych drzewek. Ma to związek z pogańskimi świętymi gajami, w których czczono różne bóstwa. Czy Chrystus życzyłby sobie by Jego narodziny świętowano z choinką, która tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia i związku z Jego narodzinami?

Komercja i Materializm

Niemal całkowicie okres związany z tymi świętami zamienił się w czas komercjalizmu i materializmu. Jest to okazja do pijackich przyjęć, zabaw i ekscesów wszelkiego rodzaju. Jest to coroczna okazja do lekceważenia opanowanego, rozsądnego zachowania. Różnorodne kolorowe reklamy zachęcają do kupna coraz to wymyślniejszych i droższych prezentów. Banki z kolei zachęcają do zaciągania kredytów na zakup właśnie tych prezentów, które później trzeba spłacać przez cały rok. Dorośli i przede wszystkim dzieci nie cieszą się tyle z narodzin Chrystusa, co z otrzymanych prezentów. Na stołach stają coraz to wymyślniejsze potrawy, czasami znajduje się także wolne miejsce dla samotnego wędrowca (przeważnie do końca puste), jest miejsce na inne zwyczaje, ale bardzo często nie ma miejsca dla Tego, Którego narodziny rzekomo się świętuje. Co za oszustwo! Bardziej przypomina to owo pogańskie święto ku czci Mitry, gdzie również królował materializm i brzuch.
Patrząc dzisiaj na te obchody trzeba ze smutkiem przyznać, że Mitra nie został wcale pokonany, Mitra zwyciężył chrześcijaństwo. To on, a nie Chrystus nadal panuje tego dnia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cleopatra
Zasłużony weteranDołączył: 22 Lip 2005
Posty: 4689
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Alex.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 0:01, 24 Lut 2010    Temat postu:

Zamieszczam link dotyczacy KOSCIOLA KATOLICKIEGO.

http://www.youtube.com/watch?v=K0hILdOaLbo&feature=related

Kosciol katolicki - a II WOJNA SWIATOWA

http://www.youtube.com/watch?v=EW8Ijzq_30w&feature=related

PAPIEZ - NIEOMYLNY???????

http://www.youtube.com/watch?v=Q3YuvOe5vR4&feature=related


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Cleopatra dnia Śro 1:02, 24 Lut 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bolo
ProfesorDołączył: 18 Lip 2006
Posty: 905
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pyrlandia
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:40, 25 Lut 2010    Temat postu:

Cleo święta prawda o tym co piszesz.
Jednak tak jak w świecie islamu, tak w świecie katolików istnieją ortodoksi i to oni podtrzymują wszelkimi sposobami swoją wiarę.
Gdyby Islam był tak nasycony cywilizacją w naszym rozumieniu, to chrześcijaństwo prawdopodobnie przestało by istnieć. Lub mieć takie samo znaczenie jak indianie w USA...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cleopatra
Zasłużony weteranDołączył: 22 Lip 2005
Posty: 4689
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Alex.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:15, 26 Lut 2010    Temat postu:

Wink BOLO.. Mysle, ze problem istnieje w tym u KATOLIKOW, ze wiekszosc poprostu nie zna podstaw swojej wiary - a podstawa jest niestety BIBLIA. Wiekszosc katolikow w ogole jej nie czytalo! Jak wiec moga wiedziec, co jest prawda a co falszem?

Przecietny katolik uwaza, ze jak pojdzie w niedziele do kosciola, to spelnia swoj obowiazek wobec Boga. A tak naprawde, to SOBOTA - a nie NIEDZIELA - jest dniem poswieconym Bogu. Poza tym te cale ceremonie nie maja nic wspolnego z tym, czego oczekuje od nas Ojciec. To KOSCIOL ustanowil swoje regoly na bazie wiekow, ktore zamiast zblizyc nas do Boga, zupelnie nas oddala.

Najsmutniejszy jest fakt, ze KOSCIOL wprowadzil tyle zabobonnych ceremoni, ze jak czytasz Biblie to mozg sie lasuje, skad oni to wszystko pobrali.
Kiedy napisalam na temat swiat bozego narodzenia, November zarzucila mi, ze naleze do jakiej sekty. A prawda jest taka, ze te swieta nie maja nic wspolnego z narodzeniem Jezusa. Bowiem z opisow Biblijnych jasno wynika, ze Jezus urodzil sie pod koniec wrzesnia lub na poczatku pazdziernika.
Wskazowka jest fakt, ze pasterze ktorzy wypasali owce przyszli poklonic sie malenkiemu Jezusowi.
Do dnia dzisiejszego pod koniec pazdziernika, pasterze zaganiaja swoje owce do zagrod poniewaz w okresie jesienno - zimowym zadne bydlo nie jest wypasane ze wzgledu na bardzo zimne noce.
November napisala mi, ze w okolicach Betlejem jest w grudniu plusowa temperatura. Fakt, jest - ale w nocy jest bardzo zimno. W Egipcie tez w grudniu, styczniu w dzien temp. wynosi do plus 40 stopni w sloncu, ale gdy slonce zachodzi robi sie zimno. Czesto spedzam zime w Egipcie i wiem na wlasnej skorze jak noca jest zimno. Mam wlaczone grzejniki i ubrana jestem cieplo tak, jak w Europie, chociaz w dzien sie smaze na sloncu i kapie w morzu. Mysle, ze trzeba najpierw poznac specyfike tego klimatu, a dopiero potem zabierac glos.

Wprowadzenie rozanca - co za NONSENS!

Ilez natworzono Matek Boskich - np. Matka Boska Czestochowska... Ludzie, litosci - to ilez w koncu matek ma ten Jezus???????

Powoli przygotowuje opisy najwazniejszych Faktow - wiec bede je umieszczac.

I jeszcze jedno: jestem wychowana w rodzinie katolickiej. Ale nie zgadzam sie jako osoba dorosla i swiadoma tego, co zawarte jest w Biblii - jako ze JA czytam, a nie tylko zdobi moja polke. Dzisiaj nie zaliczam sie do Kosciola Rzymsko - katolickiego. Jestem poprostu CHRZESCIJANKA i staram sie trzymac tego, co zostalo nam przekazane w Slowie Bozym, czyli BIBLII. I to jest moj KOSCIOL ustanowiony dla nas przez BOGA.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bolo
ProfesorDołączył: 18 Lip 2006
Posty: 905
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pyrlandia
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 20:10, 28 Lut 2010    Temat postu:

Cleo...
Watykan narzuca swoją religię zawartą w KATECHIŹMIE!!!
To dla katolika (zdaniem Watykanu) jest biblią.
Więc cóż ma począć taki katolik, któremu wszędzie na ręce patrzy kler?
Cywilizacja otwarła mózgi ludziom i zaczęto inaczej postrzegać chrześcijaństwo i w ogóle religie.
W zabobony wierzą jeszcze nieliczni z reguły z małych wiosek.
I stamtąd z reguły wywodzą się przyszli księża.
Za to groźni stali się sąsiedzi, którzy wytykają palcami "niewiernych" lub "bezbożników".
Ostatnio władza też się do tego przyczynia. Na Śląsku gdzieś radni uchwalili dogmat chrześcijaństwa jako nieusuwalną treść życia społeczeństwa.
Podejrzewam, że zabrniemy przez to w ślepą uliczkę.
Inne narody wytykają nas palcami, że chcemy być świętszymi niż Bóg, Jezus i Papież razem wzięci...
Zgroza...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cleopatra
Zasłużony weteranDołączył: 22 Lip 2005
Posty: 4689
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Alex.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:37, 02 Mar 2010    Temat postu:

Ano wlasnie - KATECHIZM i wykladnia na mszy cytowanej ewangelii.... Wink

To sa te punkty ktore ciezko wyplenic jest czlowiekowi. Ale najgorsze jest to, ze wielu katolikow nie da sobie niczego wytlumaczyc. Ledwie zaczniesz mowic na temat Biblii to juz sie odwracaja i nie chca nic slyszec. I to nie dotyczy ludzi na wsi - w miastach jest tak samo. To koscielne pranie mozgow tak sie w ludziach zakorzenilo, ze az zdumiewa czlowieka, ze w XXI wieku ludzie pod tym wzgledem maja poziom sredniowieczny.

I pomyslec, ze Marcin Luther byl o wiele bardziej postepowy jak obecne spoleczenstwo... Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cleopatra
Zasłużony weteranDołączył: 22 Lip 2005
Posty: 4689
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Alex.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:54, 15 Mar 2010    Temat postu:

Wink Znalazlam bardzo dobry artykul, ktory bardzo jasno wyjasnia rozbieznosci praktykowane w kosciele katolickim - a tym, co jest napisane w Biblii. Ja juz dawno zauwazylam to i przestalam praktykowac to, co naucza kosciol. A inni... Wink

Coz, kazdy ma rozum i wolna wole - ktora dana jest kazdemu od Ojca. Jesli ktos NIE CZYTA tego, co przekazane nam jest od Ojca, a opiera sie na ludzkich prawach - to juz jest jego problem.

W kazdym razie zamieszczam ten artykul - moze on pomoze komus otworzyc oczy i zajrzec gleboko w swoje serce i zweryfikowac - w co naprawde on wierzy... Wink

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bolo
ProfesorDołączył: 18 Lip 2006
Posty: 905
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pyrlandia
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 20:15, 20 Mar 2010    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cleopatra
Zasłużony weteranDołączył: 22 Lip 2005
Posty: 4689
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Alex.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 17:22, 23 Mar 2010    Temat postu:

Wink Ten link do krotkiego filmiku zalanczam przede wszystkim dla NOVEMBER Wink

http://www.youtube.com/watch?v=HBH0D-vywaE&feature=related

Jestem ciekawa jakie przeciwstawisz mi tutaj ARGUMENTY na NIE!!! Very Happy


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Cleopatra dnia Wto 17:24, 23 Mar 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gajusz Mariusz
Profesor Doktor HabilitowanyDołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1554
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzym.

PostWysłany: Sob 19:27, 27 Mar 2010    Temat postu:

Moja Cesarzowa !!

Padam do nóżek jak zawsze wierny poddany!

Jejku lata mnie tu nie było. Czy to forum jeszcze działa ??


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cleopatra
Zasłużony weteranDołączył: 22 Lip 2005
Posty: 4689
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Alex.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:35, 03 Kwi 2010    Temat postu:

Very Happy No nie... ales mnie mile zaskoczyl Very Happy

Witam i ogromnie sie ciesze z Twojej wizyty Very Happy Rzeczywiscie kope lat Ciebie tutaj nie bylo. Ladnie to tak ???? Wink Ilez to Crying or Very sad za Toba wylalam, ehhh Wink

A forum jak widzisz jeszcze zyje, nie padlo chociaz troszke cicho sie tutaj zrobilo. Wielu ze starej gwardii odeszlo, a szkoda. Ale mam nadzieje, ze Ty bedziesz czesciej tutaj zagladal - byloby bardzo milo Very Happy

Serdecznie pozdr. Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
luczynka
DzidziuśDołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:04, 24 Kwi 2010    Temat postu:

Cleopatra napisał:
Wink Ten link do krotkiego filmiku zalanczam przede wszystkim dla NOVEMBER Wink

(wycięłam adres, bo wg forum publikując go w drugim poście mogę być botem Twisted Evil )

Jestem ciekawa jakie przeciwstawisz mi tutaj ARGUMENTY na NIE!!! Very Happy

Ten film to manipulacja pierwszej wody.
Szczerze powiedziawszy - miałam niezły ubaw.
Ale Wy się podniecajcie. Co mnie to.

PS. To pisałam ja, November, tylko jakoś moje konto przestało działać. Ciekawe, czy to przypadek, czy ktoś temu pomógł.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez luczynka dnia Sob 23:06, 24 Kwi 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nightgale
Wykładowca UJDołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 1422
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 18:37, 25 Kwi 2010    Temat postu:

luczynka napisał:

Ten film to manipulacja pierwszej wody.
Szczerze powiedziawszy - miałam niezły ubaw.
Ale Wy się podniecajcie. Co mnie to.
.


A mi było szkoda tracić dziesięć minut na oglądanie.
Ale jak twierdzisz , że niezły ubaw to może poświęce krótką chwile Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kikunia
DzidziuśDołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:09, 02 Wrz 2016    Temat postu:

ale teorie spiskowe Wink wyluzujcie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wszystko o wszystkim i jeszcze więcej Strona Główna -> O tym się mówi
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin