Forum Wszystko o wszystkim i jeszcze więcej Strona Główna Wszystko o wszystkim i jeszcze więcej
Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego! Amatorzy zbudowali arkę, a profesjonaliści Titanica!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wszystko o wszystkim i jeszcze więcej Strona Główna -> Siatkówka

Posty: 992

Skąd: z kapusty;)

PostWysłany: Sob 9:19, 22 Lip 2006    Temat postu: LŚ

Serbowie za mocni Sad

Polska przegrała z Serbią i Czarnogórą 1:3 (17:25, 25:22, 19:25, 30:32) w rozegranym w piątek we Vrsacu meczu grupy A Ligi Światowej siatkarzy.
To pierwsza porażka polskiej drużyny w tegorocznej LŚ. W sobotę obie drużyny zagrają ponownie w Belgradzie (godz. 20.00).

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli podopiecznych trenera Raula Lozano. W pierwszym secie Polacy mieli spore kłopoty z dokładnym przyjęciem agresywnej, urozmaiconej zagrywki rywali i od pierwszych akcji przegrywali kilkoma punktami. Nie najlepiej funkcjonował także polski blok i gospodarze szybko powiększali przewagę. Głównie dzięki skutecznej grze Gorana Vujevica i Anrdrii Gerica wygrali pierwszą partię 25:17.
Czytaj dalej REKLAMA
W drugim secie od początku przewagę posiadali Polacy. Po bloku Łukasza Kadziewicza i ataku Mariusza Wlazłego prowadzili 5:3, a po czterech punktach z rzędu zdobytych przy zagrywce Dawida Murka było 11:6 dla "biało-czerwonych". Dobrą zmianę dał Michał Winiarski, skutecznie grał na siatce Daniel Pliński i Polacy kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Nieco nerwowości w polskim zespole wprowadziły mocne serwisy Novicy Bjelicy (23:21), ale Michał Winiarski skutecznym atakiem ustalił wynik drugiej partii na 25:22.

Trzeci set był bardzo podobny do pierwszego. Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili przegrywając 4:8 i do końca tej partii nie potrafili zmienić obrazu gry. Znowu szwankowało przyjęcie, a podopieczni Raula Lozano sami sporo zagrywek zepsuli. Do tego rozegrał się największy gwiazdor serbskiej drużyny Ivan Miljkovic, co zaowocowało pewnym zwycięstwem gospodarzy 25:19.

Po bloku Łukasza Kadziewicza na Miljkovicu na początku czwartego seta Polacy prowadzili 3:0, ale gospodarze po przerwie na żądanie, o którą poprosił trener Ljubomir Travica, uporządkowali grę i szybko wyrównali na 4:4. W środkowej części seta "biało-czerwoni" nieco się pogubili, nie skończyli kilku ataków i przegrywali 14:17 oraz 16:20. Chwila dekoncentracji gospodarzy sprawiła jednak, że szybko udało im się zmniejszyć straty do jednego punktu (19:20).

Do remisu 23:23 doprowadził Michał Winiarski, który efektownie zablokował Miljkovica, a chwilę później po błędzie Bjelicy było 25:24 dla Polski.

Końcówka seta była długa i dramatyczna. Polacy nie wykorzystali dwóch setboli, obronili pięć meczboli, ale przy szóstym sędziowie dopatrzyli się dotknięcia siatki przez Pawła Zagumnego i przyznali punkt gospodarzom, którzy wygrali czwartą partię 32:30 i cały mecz 3:1.

Serbia i Czarnogóra – Polska 3:1 (25:17, 22:25, 25:19, 32:30)

Serbia i Czarnogóra: Veljko Petkovic (5 pkt.), Ivan Miljkovic (19), Andrija Geric (10), Novica Bjelica (9), Goran Vujevic (14), Slobodan Boskan (16), Branko Roljic (libero) oraz Branimir Peric (0), Bojan Janic (0);
Polska: Paweł Zagumny (3), Mariusz Wlazły (12), Daniel Pliński (9), Łukasz Kadziewicz (14), Sebastian Świderski (Cool, Dawid Murek (5), Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Michał Winiarski (9), Piotr Gruszka (0), Grzegorz Szymański (1), Wojciech Grzyb (0).

PostWysłany: Nie 10:41, 23 Lip 2006    Temat postu:

ale czwarty set był godny podziwu. Polacy pokazali, że potrafią grać. Szkoda, że nie pokazali, że umieją zwyciężać ;(
Mam nadzieje i cicho liczę na to, że w Polsce się Serbom zrewanżują Smile

Gosiaaa
Profesor

Posty: 992

PostWysłany: Pon 7:51, 31 Lip 2006    Temat postu:

No nareszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polska po sobotniej porażce z Serbią i Czarnogórą 1:3, w niedzielę wygrała 3:1.

PostWysłany: Nie 10:42, 13 Sie 2006    Temat postu:

ja oglądałam.................do połowy dalej nerwy nie pozwoliły............moze dlatego wygrali.........ze przestałam patrzec Smile

PostWysłany: Nie 10:47, 13 Sie 2006    Temat postu:

Tak, mecz stresujący jak mało kiedy (powiedziała, po obejrzeniu tylko tie-breaku Razz )
Zupełnie o nim zapomniałam, dopiero ojciec przyszedł ze zdziwioną miną: Ty nie oglądasz siatkówki???
Mam nadzieję, że Wlazły dziś będzie w stanie (a jak się Amerykanie wkurzali, że tyle leży na boiskuu ojaa)
Nightgale, widzisz, mnie wystarczy tie-break żeby zjeść wszystkie palce i wkurzyć meble, że sie ktoś po nich rzuca i wierci Laughing

Jankesi niewiele pokazali .
Drugi set : poezja w wykonaniu naszych .
Baty aż miło dla Amerykanów
Murek - dobry mecz .
Świderski - rewelacja , on nieczęsto zawodzi ale dzisiaj wychodziło mu praktycznie wszystko .
Nie wiem po cholere trener trzymał Szymańskiego który chrzanił do czego sie tylko dotknął .
Głowy nie dam ale ja sie doliczyłem jednego dobrego ataku i jednej udanej choć rozpaczliwej obrony w wykonaniu tego zawodnika .

Gosiaaa napisał:

Gruszka go zmienił w którymś momencie i moim zdaniem grał lepiej .

gibemarvel

Posty: 2866

PostWysłany: Pon 6:21, 14 Sie 2006    Temat postu:

Cudownie Very Happy

Od razu inaczej patrzy się na taki mecz (nie to co w poprzedniej imprezie Yellow_Light_Colorz_PDT_43 )

Nightgale

Posty: 1422

PostWysłany: Pon 11:08, 14 Sie 2006    Temat postu:

gibemarvel napisał:

Czyli pozostaje jeszcze Japonie u nas odprawić dwa razy po 3-0 i powinno byc O.K. Wink